Kuchnia i Jadłospis

Jadłospis-2

W naszym przedszkolu funkcjonuje niedawno wyremontowana i odświeżona kuchnia, która jest królestwem Pani Marysi i Pani Cecylki. Panie są doświadczonymi pracownicami gastronomii dlatego spod ich rąk wychodzą same pyszności.

Pani Dorotka, nasza intendentka dba o to, aby dieta była zbilansowana, węglowodany, białka, tłuszcze były w odpowiednich proporcjach, a w codziennej diecie nigdy nie zabrakło warzyw i owoców.

Dużą wagę przywiązujemy do tego aby wszystkie produkty, z których przygotowywane są posiłki były świeże i wysokiej jakości dlatego zakupy robimy codziennie u sprawdzonych dostawców.

W jadłospisie można znaleźć min. pyszne urozmaicone śniadania, lekkie zupy, własnoręcznie lepione pierogi, kluski śląskie, ciekawe drugie dania i kolorowe podwieczorki. Szczegółowy jadłospis znajduje się na górze strony.

Nasza kuchnia to także miejsce gdzie powstają wspaniałe wypieki np. ciasta drożdżowe z owocami sezonowymi, gofry, babeczki, drożdżówki a nawet pizza. Mając takie zaplecze organizujemy dla dzieci zajęcia kulinarne, podczas których przedszkolaki mają okazję samodzielnie coś ugotować/upiec np. bożonarodzeniowe pierniczki, kolorowe sałatki owocowe, wiosenne kanapki z nowalijkami itp. A wiadomo, że to co każdy przygotuje własnoręcznie smakuje inaczej. 

Dlatego własna kuchnia jest niewątpliwie dużym atutem naszego przedszkola 🙂

Powrót na górę