Aktualności

Harmonogram wydarzeń w roku szkolnym 2023/2024:

Kwiecień

  • 3 kwietnia (środa) – godz.12.30 wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do Urzędu Miasta Krakowa na spotkanie w Zaczarowanym Zamku
  • 4 kwietnia (czwartek) – wyjście dzieci z grupy III (Krakowiacy) do Szkoły Podstawowej nr 10 (udział w zajęciach edukacyjnych z języka angielskiego w ramach projektu Young Learners Resource Center)
  • 8 kwietnia (poniedziałek) – godz. 10.30 wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do Teatru Współczesnego na przedstawienie pt.: ,,Doktor Dolittle i jego zwierzęta”
  • 10 kwietnia  (środa) – wyjście dzieci z grupy III (Krakowiacy) do biblioteki przy al. Daszyńskiego
  • 11 kwietnia (czwartek) – wyjście dzieci z grupy III (Krakowiacy) do Szkoły Podstawowej nr 10 (udział w zajęciach edukacyjnych z języka angielskiego w ramach projektu Young Learners Resource Center)
  • 17 kwietnia (środa) – godz. 9.00 wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do piekarni Piec na warsztaty z pieczenia chleba
  • 19 kwietnia (piątek) – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) na spacer edukacyjny z przewodnikiem – ,,Wesoły Barbakan”
  • 19 kwietnia (piątek) – wyjście dzieci z grupy III (Krakowiacy) do Muzeum Krakowa ,,Krzysztofory” – zajęcia edukacyjne na temat: ,,Legendy i zwyczaje krakowskie”
  • 24 i 25 kwietnia (środa i czwartek) – zajęcia o Lajkoniku
  • 25 kwietnia (czwartek) – wyjście dzieci z grupy III (Krakowiacy) do Szkoły Podstawowej nr 10 (udział w zajęciach edukacyjnych z języka angielskiego w ramach projektu Young Learners Resource Center)
  • 26 kwietnia (piątek) – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do Muzeum Krakowa ,,Krzysztofory” – zajęcia edukacyjne na temat: ,,Legendy i zwyczaje krakowskie”
  • 26 kwietnia (piątek) – dzieci z grupy III (Krakowiacy) jadą na zajęcia sportowe na Tauron Arenę
  • 29 kwietnia (poniedziałek) – wyjście dzieci z grupy III (Krakowiacy) do Muzeum Krakowa ,,Krzysztofory” – zajęcia edukacyjne na temat: ,,Polska Niepodległa”

Marzec

  • 11 marca (poniedziałek) – wiosenna sesja zdjęciowa
  • 12 marca (wtorek) – godz. 9.30 – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) na warsztaty kulinarne do Galerii Krakowskiej
  • 13 marca (środa) – Żywa Lekcja Przyrody
  • 14 marca (czwartek) – godz. 9.30 – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do KFK na ul. Mikołajskiej (warsztaty plastyczne – ,,Dekoracje Wielkanocne”)
  • 14 marca (czwartek) – wyjście dzieci z grupy III (Krakowiacy) do Zespołu Szkół Poligraficzno – Medialnych na warsztaty z fotografii
  • 15 marca (piątek) – dzieci z grupy III (Krakowiacy) jadą na zajęcia sportowe na Tauron Arenę
  • 18 marca (poniedziałek) – wyjście dzieci z grupy II i grupy III na zajęcia z ceramiki do Pracowni Artystycznej ,,Mali Twórcy”
  • 19 marca (wtorek) – wyjście dzieci z grupy III (Krakowiacy) do Szkoły Podstawowej nr 10 (udział w zajęciach edukacyjnych z języka angielskiego w ramach projektu Young Learners Resource Center)
  • 20 marca (środa) – wyjście dzieci z grupy III (Krakowiacy) do Szkoły Podstawowej nr 1
  • 21 marca (czwartek) – Powitanie Wiosny w naszym przedszkolu połączone z Przeglądem Poezji ,,Wiosna! Ach, to ty!”
  • 21 marca (czwartek) – wyjście dzieci z grupy III (Krakowiacy) do DPS przy ul. Radziwiłłowskiej z występem z okazji Powitania Wiosny

Luty

  • 1 lutego (czwartek) – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do Biblioteki Kraków (filia nr 3)
  • 2 lutego (piątek) – dzieci z grupy III (Krakowiacy) jadą na zajęcia sportowe na Tauron Arenę
  • 5 lutego (poniedziałek) – dzieci z grupy III (Krakowiacy) jadą do Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 za warsztaty sensoryczne
  • 6 lutego (wtorek) – godz. 9.00 – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do Szkoły Podstawowej nr 10 (udział w zajęciach edukacyjnych z języka angielskiego w ramach projektu Young Learners Resource Center)
  • 9 lutego (piątek) – wyjście dzieci z grupy III (Krakowiacy) do Szkoły Podstawowej nr 10 (udział w zajęciach edukacyjnych z języka angielskiego w ramach projektu Young Learners Resource Center)
  • 12 lutego (poniedziałek) – godz. 9.30 – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do Centrum Edukacji Klimatycznej
  • 14 lutego (środa) – godz. 8.30 – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do Muzeum Krakowa ,,Krzysztofory” (zajęcia na temat: ,,Szopki Krakowskie”)
  • 22 lutego (czwartek) – godz. 9.30 – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do KFK na ul. Mikołajskiej
  • 28 lutego (środa) – godz. 10.30 – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do Teatru Współczesnego

Styczeń

  • 5 stycznia (piątek) – dzieci z grupy III (Krakowiacy) jadą na zajęcia sportowe na Tauron Arenę
  • 10 stycznia (środa) – dzieci z grupy III (Krakowiacy) wychodzą na zajęcia pt. „ABC fechtunku” do Muzeum Krzysztofory
  • 17 stycznia (środa) – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do KFK na ul. Mikołajskiej
  • 17 stycznia (środa) – wyjście dzieci z grupy III (Krakowiacy) do Muzeum Etnograficznego – prosimy przyprowadzić dzieci do przedszkola do godziny 7.45!
  • 19 stycznia (piątek) – godz. 9.30 – Bal Karnawałowy dla wszystkich dzieci (prosimy o przygotowanie dla dzieci strojów do przebrania)
  • 23 stycznia (wtorek) – dzieci z grupy III (Krakowiacy) wychodzą do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej na  uroczystość z okazji Dnia Babci  i Dziadka
  • 23 stycznia (wtorek) – godz. 9.30 – dzieci z grupy I (Smoki) zapraszają babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta
  • 23 stycznia (wtorek) – godz. 10.00 – dzieci z grupy II (Lajkoniki) zapraszają babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta
  • 24 stycznia (środa) – godz. 10.00 – dzieci z grupy III (Krakowiacy) zapraszają babcie i dziadków na uroczystość  okazji ich święta
  • 25 stycznia (czwartek) – dzieci z grupy II (Lajkoniki) wychodzą na zajęcia pt.: ,,ABC fechtunku” w Muzeum Krakowa – ,,Krzysztofory”
  • 31 stycznia (środa) – dzieci z grupy II i grupy III wychodzą do Pracowni „Mali Twórcy” na zajęcia z ceramiki

Grudzień

  • 7 grudnia (czwartek) – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) i III (Krakowiacy) do Rynku Głównego na wystawę Szopek Krakowskich
  • 8 grudnia (piątek) – Święty Mikołaj odwiedzi wszystkie dzieci w naszym przedszkolu
  • 12 grudnia (wtorek) – godz. 10.30 – dzieci z grupy II (Lajkoniki) zapraszają swoich rodziców na świąteczny występ
  • 13 grudnia (środa) – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do Muzeum Obwarzanka
  • 14 grudnia (czwartek) – warsztaty z malowania bombek dla wszystkich dzieci
  • 15 grudnia (piątek) – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do Szkoły Podstawowej nr 10 (udział w zajęciach edukacyjnych z języka angielskiego w ramach projektu Young Learners Resource Center)
  • 18 grudnia (poniedziałek) – robienie pierniczków w grupie II (Lajkoniki)
  • 19 grudnia (wtorek) – godz. 16.00 – dzieci z grupy III (Krakowiacy) zapraszają swoich Rodziców na Jasełka

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w akcji ,,Gwiazdka dla zwierzaków”. Będziemy zbierać karmę (suchą, konserwy, makarony, kasze, przysmaki), koce, podusie, zabawki dla zwierząt z krakowskiego schroniska oraz dla zwierząt ze schroniska ,,Psie pole” w Racławicach. Akcja będzie trwać od 9 października do 24 listopada.

Listopad

  • 7 listopada (wtorek) – godz. 9.30 – uroczyste pasowanie na przedszkolaka dzieci z grupy I (Smoki)
  • 9 listopada (czwartek) – godz. 10.30 – dzieci z grupy II (Lajkoniki) zapraszają swoich rodziców na występ z okazji Święta Niepodległości
  • 10 listopada (piątek) – dzieci z grupy III (Krakowiacy) jadą na zajęcia sportowe na Tauron Arenę
  • 13 listopada (poniedziałek) – wyjście dzieci z  grupy II (Lajkoniki) na Plac Matejki pod Pomnik Grunwaldzki (z okazji Święta Niepodległości)
  • 14 listopada (wtorek) – godz. 8.30 – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do Krakowskiego Centrum Edukacji Klimatycznej (spotkanie z Strażnikiem Miejskim oraz smokiem Barbakusem – ,,Czy smoki jeżdżą na rowerze?”)
  • 15 listopada (środa) – przedstawienie w przedszkolu w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1
  • 15 listopada (środa) – zajęcia edukacyjne w ramach projektu ,,Ogród z Klasą” (dla dzieci z grupy II i III)
  • 16 listopada (czwartek) – dzieci z grupy III (Krakowiacy) wychodzą na Wawel – prosimy przyprowadzić dzieci do przedszkola do godziny 8.00!
  • 20 listopada (poniedziałek) – godz. 11.30 – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do Filharmonii na koncert z cyklu ,,Bajki Muzyką Pisane – Fredro Dzieciom”
  • 20 listopada (poniedziałek) – dzieci z grupy III (Krakowiacy)  wychodzą do Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI
  • 21 listopada (wtorek) – warsztaty o Krakowie dla dzieci w przedszkolu
  • 22 listopada (środa) – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do Pracowni Artystycznej ,,Mali Twórcy” (zajęcia z ceramiki)
  • 23 listopada (czwartek) – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do Szkoły Podstawowej nr 10 (udział w zajęciach edukacyjnych z języka angielskiego ,,Święto Dziękczynienia” w ramach projektu Young Learners Resource Center)
  • 24 listopada (piątek) – Dzień Pluszowego Misia (szczegółowe informacje u nauczycielek każdej grupy)
  • 24 listopada (piątek) – dzieci z grupy III (Krakowiacy) jadą na zajęcia sportowe na Tauron Arenę
  • 29 listopada (środa) – Andrzejki w przedszkolu
  • 30 listopada (czwartek) – zajęcia edukacyjne prowadzone przez Straż Miejską dla dzieci w przedszkolu
  • 30 listopada (czwartek) – świąteczna sesja zdjęciowa

Październik

  • 4 października (środa) – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do Krakowskiego Centrum Edukacji Klimatycznej (udział w warsztatach ,,Mali strażnicy przyrody”)
  • 11 października (środa) – teatrzyk dla dzieci w przedszkolu pt.: ,,Przygody pieska”
  • 12 października (czwartek) – zajęcia edukacyjne z pierwszej pomocy – ,,Mały ratownik”
  • 13 października (piątek) – dzieci z grupy III (Krakowiacy) jadą na zajęcia sportowe na Tauron Arenę
  • 17 października (wtorek) – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) oraz dzieci z grupy III (Krakowiacy) do Pracowni Artystycznej ,,Mali Twórcy” (zajęcia  ceramiki)
  • 19 października (czwartek) – wyjście dzieci z grupy III (Krakowiacy) do Biblioteki przy al. Daszyńskiego – prosimy przyprowadzić dzieci do przedszkola do godziny 8.00!
  • 25 października (środa) – wyjście dzieci z grupy III (Krakowiacy) na warsztaty do Manufaktury Czekolady – prosimy przyprowadzić dzieci do przedszkola do godziny 7.30!
  • 26 października (czwartek) – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do Szkoły Podstawowej nr 10 (udział w zajęciach edukacyjnych z języka angielskiego ,,Dzień Kolorów” w ramach projektu Young Learners Resource Center)
  • 27 października (piątek) – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do Manufaktury Czekolady (warsztaty)
  • 27 października (piątek) – dzieci z grupy III (Krakowiacy) jadą na zajęcia sportowe na Tauron Arenę

Wrzesień

więcej

  • 8 września (piątek) – wyjście dzieci z grupy III (Krakowiacy) na Piknik do DPS – u na ul. Radziwiłłowskiej
  • 8 września (piątek) – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do Rynku Głównego na interaktywny spacer z przewodnikiem
  • 12 września (wtorek) – godz. 16:30 – zebranie organizacyjno – informacyjne dla wszystkich rodziców
  • 15 września (piątek) – będziemy świętować w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki (szczegółowe informacje u nauczycielek poszczególnych grup)
  • 20 września (środa) – wyjazd dzieci z grupy II (Lajkoniki) oraz z grupy III (Krakowiacy) na wycieczkę do Nowej Góry – ,,Ranczo Artemidy” (szczegółowe informacje u nauczycielek grup oraz przedstawicieli rady rodziców w.w. grup)
  • 22 września (piątek) – udział dzieci z grupy II (Lajkoniki) w wydarzeniu plenerowym ,,Jestem Wesoła” (w godz. 10.00 – 12.30)
  • 22 września (piątek) – udział dzieci z grupy III (Krakowiacy) w X Paradzie Szkolnych Patronów
  • 25 września (poniedziałek) – godz. 9.00 – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do Pracowni Artystycznej ,,Mali Twórcy” (zajęcia z ceramiki)
  • 26 września (wtorek) – godz. 9.30 – wyjście dzieci z grupy II (Lajkoniki) do Ogrodu Botanicznego (udział w zajęciach edukacyjnych o pszczołach)
  • 28 września (czwartek) – Żywa Lekcja Przyrody – zajęcia organizowane dla wszystkich grup
  • 29 września (piątek) – dzieci z grupy III (Krakowiacy) jadą na zajęcia sportowe na Tauron Arenę

zwiń

 

  •  
Powrót na górę