PAŹDZIERNIK

Maluszki coraz lepiej czują się w swojej pierwszej grupie przedszkolnej. Poznały już imiona koleżanek i kolegów oraz panie sprawujące nad nimi opiekę. Chętnie spędzają czas na zabawach w sali i ogrodzie przedszkolnym. Dzieci nauczyły się kilku zabaw kołowych i piosenek, malowały farbami plakatowymi, tańczyły na zajęciach z rytmiki.  

Nowy miesiąc zaczniemy od miłego dla wszystkich tematu, jakim jest ,,Kotek”. Będziemy oglądać ilustracje przedstawiające te zwierzęta, słuchać o nich bajek i wierszyków oraz dowiemy się, na czym polega opieka nad nimi. Nauczymy się piosenki pt.: ,,Kotek Puszek”:  

Kotek Puszek z czarną łatką 
Dziś w przedszkolu był z Agatką, 
A z kieszeni u fartuszka 
Wyglądały małe uszka. 

Nagle ruszył się fartuszek, 
Na podłogę skoczył Puszek, 
Teraz, kotku, będziesz z nami, 
My już ciebie nie oddamy! 

W kolejnym tygodniu zajmiemy się tematem skarbów jesieni, czyli darów przyrody jakie możemy znaleźć podczas spacerów o tej porze roku. Kolorowe liście wykorzystamy do prac plastycznych, a kasztany i szyszki posłużą nam do zabaw matematycznych, konstrukcyjnych i ruchowych.  
W czasie spaceru w pobliżu przedszkola zaobserwujemy ruch uliczny. Będziemy rozmawiać o pojazdach, sygnalizacji świetlnej oraz bezpieczeństwie na drodze.   


Warning: Undefined variable $comments_view in /home/platne/serwer214262/public_html/przedszkole1-krakow.pl/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę