W tym miesiącu, przy sprzyjającej pogodzie wyjdziemy na spacer do naszego ogrodu. Porozmawiamy o zabawach na śniegu oraz poznamy jego ważną właściwość – topnienie. W tym celu przyniesiemy do sali trochę śniegu i zaobserwujemy, co się z nim pod wpływem ciepła stanie. Naszą salę ozdobimy pracami plastycznymi wykonanymi białą farbą. A to jedna z zimowych zabaw – ,,Zimowy masażyk”: 
Biały puszek nad głowami. (Delikatne oklepywanie głowy) 
Skrzypi śnieżek pod nogami. (Delikatnie szczypiemy plecy) 
Szczypie mróz zimny w uszy. (Delikatnie łapiemy za uszy) 
Biały śnieg wszędzie prószy. (Oklepujemy lekko plecy) 
Sanki z góry zjeżdżają. (Kilka razy przesuwamy palcami z góry w dół po plecach) 
Dzieci się uśmiechają. (Łaskoczemy) 
Podczas tej zabawy dziecko siedzi odwrócone plecami do rodzica.  
   Następnie zwrócimy uwagę na ,,świat kolorów wokół nas”. Poznamy barwy podstawowe (żółty, niebieski i czerwony), które zainspirują nas do zabaw badawczych polegających na mieszaniu farb i nazywaniu tak powstałych kolorów. 
   W lutym dowiemy się również, jak dbać o czystość i zdrowie. W zabawie ,,Czarodziejski worek” rozpoznamy i nazwiemy przybory do utrzymywania czystości osobistej. Wysłuchamy wiersza K. Chowaniec pt. ,,Brudasek” i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie ,,Kiedy myjemy ręce?”.

 


Warning: Undefined variable $comments_view in /home/platne/serwer214262/public_html/przedszkole1-krakow.pl/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę